چهاردهمین کنگره سراسری پزشکی ورزشی که از ۲۴ لغایت ۲۶ مهرماه ۱۳۹۸ همزمان با هفته تربیت بدنی برگزار می گردد، فرصت مغتنمی است تا بار دیگر دست اندرکاران پزشکی ورزشی اعم از پزشکان، فیزیوتراپیست ها، امدادگران ورزشی، پرستاران،  فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی را گردهم آورده و برای به روز رسانی دانش و اطلاعات و تبادل تجربیات علمی و عملی ایشان اثر گذار باشد.

برنامه سه روزه این کنگره شامل نشست های تخصصی با موضوع رشته های ورزشی پرمخاطب بوده و ورزشهایی چون بدنسازی و پرورش اندام، کوهنوردی، فوتبال و فوتسال، والیبال و بسکتبال و … هریک به طور جداگانه از منظر پیشگیری و درمان آسیب ها، تغذیه، روانشناسی و توانبخشی تخصصی مورد بحث و بررسی قرار می گیرند و به طور همزمان کارگاه های تخصصی در زمینه های مختلف پزشکی ورزشی، تغذیه و مکمل ها، کنترل دوپینگ، روانشناسی ورزشی و علوم ورزشی برگزار می گردد.

تلاش دست اندرکاران کنگره این بوده که با هدف قرار دادن مخاطبین اصلی و تاثیر گذار در عرصه ورزش یعنی فارغ التحصیلان تربیت بدنی و علوم ورزشی و مربیان علاقمند، و با بهره گیری از اساتید و مدرسین طاراز اول و صاحب تجربه در این زمینه، شرایطی را فراهم آورد که بیشترین اثر بخشی در امر آموزش صورت گرفته و برگزار یاین کنگره گامی موثر در راستای اهداف و رسالتهای فدراسیون پزشکی ورزشی باشد.

همزمان با برگزاری کنگره، ارائه مقالات برگزیده صورت گرفته و نمایشگاهی برای معرفی محصولات و کالاهای مرتبط با پزشکی ورزشی برپا خواهد بود.

جا دارد ضمن خوشامد به همه شرکت کنندگان، از تلاش های شبانه روزی دست اندرکاران کنگره قدردانی کرده و توفیق همگان را در راه اشاعه و کسب علم و دانش به خصوص علوم پزشکی ورزشی از درگاه احدیت آرزو کنم.

                                                           

دکتر غلامرضا نوروزی
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی
و دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

فهرست